Riflessi italyan boya; diğer italyan boya modelleri olan stucco, veneziano, cadora, marmarino, travertiono, marco polo içerisinden çoğunlukla kullanılan bir venedik sıva uygulamasıdır. Ferah Mekan Dekor olarak italyan boya m2 fiyatları, iç ve dış cephe  uygulamaları, otelllerde, ofislerde, eğlence merkezlerinde, alış veris merkezlerinde ve evlerde uzman ekip ve ince işçilikle sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız. Venedik sıva, italyan boya, subazlı ve bakteri barındırmayan sağlıklı bir uygulamadır. 

Venedik sıva için duvarın hazırlanması. Alçıyı mükemmel bir şekilde pürüzsüz ve sabit hale getirmek, mizaç izlerini ortadan kaldırmak ve üzerine akrilik bir fiksatörün uygulanacağı yüzeyi zımparalamak gereklidir. Alçı pürüzsüz ve kompakt olduğunda, gerçek resmin uygulanmasını kolaylaştıran ve performansını artıran yeni bir çalışma için bir astar uygulanır.

İtalyan boya uygulamasında resmin çizilmesi. Baz kuruduğunda (12 saat), boya oldukça kalın bir tabaka halinde ortaya çıkar. Boya daha sonra sert bir kıl pediyle tamponlanır ve bir kez kompakt hale getirilmeli, düzleştirilmelidir. Yeni oluşturulan damarları yok etmemek gerekir.

Venedik sıva rengin çizilmesi. Kuruduktan sonra (12 saat) yüzeyi daha gerçekçi hale getirmek için duvarı (damarlar hariç) farklı bir renk boyayla boyamak mümkündür. Duvar kuruduğunda koruyucu bir katman ile devam edebilir.


Hemen Ara Konum Whatsapp e-posta